Léčebné metody

Objednávejte se na tel. č.: +420 603 719 604

Dornova metoda - Breussova masáž 

nyní se v ordinaci neprovádí

Dornova metoda je jemná manuální terapie periferních kloubů a páteře. Za aktivní účasti pacienta jsou klouby přirozeně volným pohybem vsazeny do správné polohy.

Následuje Breussova masáž, pomocí které se regenerují meziobratlové ploténky a uvolňují svaly podél páteře. V neposlední řadě masáž působí relaxačně na tělo i duši.

Metoda Ludmily Mojžíšové

Metoda Ludmily Mojžíšové je vhodná pro ženy, které mají delší dobu potíže s otěhotněním. Lze jí také aplikovat při artróze kyčlí, úniku moči nebo bolestech zad.

Metoda zahrnuje mobilizační techniky páteře dle Mojžíšové a sérii osvědčených cviků na doma. Počet otěhotnění díky této metodě výrazně roste.

Kinezio taping

Kinezio taping je poměrně nová metoda využívaná v moderní fyzioterapii. Kinezio taping poskytuje svalům a kloubům podporu a stabilitu, aniž by tejpovací páska omezovala pohyblivost těla. Díky kinezio tapingu dochází k rychlé úlevě a regeneraci postiženého místa.

SM systém – spirální stabilizace páteře (SPS)

nyní se v ordinaci neprovádí

Jedná se o unikátní metodu pro páteř dle MUDr. Smíška. Pohybový program využívá v každém cviku všechny důležité prvky najednou: posilování, stabilizaci, protahování, relaxaci, koordinaci a nácvik rovnováhy.

Při cvičení se používá certifikované elastické lano, které si v ordinaci lze půjčit nebo zakoupit.

Využití je všestranné: léčba výhřezu meziobratlové ploténky bez operace páteře, po komplikacích po operaci páteře, po operacích nebo úrazech kloubů, stabilní chůze po operaci kyčle, léčba skoliózy bez operace, léčba plochonoží a další.

Pilates

nyní se v ordinaci neprovádí

Cíle fyzioterapie jsou stejné jako cíle Pilatesovy metody, proto se principy z metody objevují i ve fyzioterapii. Pilates kombinuje posilování, protahování svalů a spolu s dýcháním buduje střed těla (core) a obnovuje rovnováhu svalově kosterního systému.

Pilates Vám pomůže zlepšit ohebnost a držení těla, dýchání, sílu a vytrvalost. Nikdy není pozdě přinutit tělo k pohybu - naučte se správně vnímat své tělo díky pilates.

 

Napište nám